Nasz krąg

Gazetka parafialna Świętego Zygmunta

Misja „Naszego Kręgu”


Zawsze chcieliśmy i chcemy nadal, aby „Nasz Krąg” spełniał dwie podstawowe funkcje: ewangelizacyjną i informacyjną. Na tę pierwszą składają się: homilie pisane na zmianę przez wszystkich księży pracujących w parafii, świadectwa parafian, artykuły przedstawiające różne aspekty życia i duchowości chrześcijańskiej, recenzje książek o tematyce religijnej. Naszym celem jest zachęcenie Was, Drodzy Czytelnicy, do stałego pogłębiania relacji z Chrystusem poprzez kontakt ze Słowem Bożym, modlitwę i życie sakramentalne. Funkcja informacyjna „Naszego Kręgu” realizowana jest przede wszystkim poprzez informowanie wiernych o bieżących wydarzeniach w parafii. Służy do tego m.in. „kronika parafialna”, czyli wydzielone miejsce w gazecie przeznaczone na takie wydarzenia, jak: chrzty, śluby i inne uroczystości. Staramy się także przedstawiać wspólnoty i stowarzyszenia działające przy parafii, aby zachęcić Was do czynnego włączenia się w życie Kościoła.
Jesteśmy ciekawi Waszej opinii o „Naszym Kręgu”, jak wy widzicie misję gazetki parafialnej, o czym chcielibyście czytać, jakie macie uwagi odnośnie poruszanej tematyki, szaty graficznej. Czekamy na Wasze głosy pod adresem e-mailowym gazetki [email protected]


Historia „Naszego Kręgu”

Jesteśmy dla was, Drodzy Czytelnicy, już od 15 lat - pierwszy numer „NK” ukazał się w 1993 roku - ponadto nie tak dawno „świętowaliśmy” 100 numer. Przez krótki czas gazetka funkcjonowała jako dwutygodnik, potem dość długo ukazywała się bardzo nieregularnie, obecnie staramy się, aby co miesiąc dostarczyć Wam świeżą porcję lektury. Pismo przeżywało wiele wzlotów i upadków. Był moment, gdy aspirowaliśmy do bycia „oficjalnym” pismem Bielan, działając pod szyldem dzielnicy, potem zdarzył się kryzys i niemal zniknięcie z mapy parafialnych inicjatyw. Idea istnienia gazetki parafialnej jednak zwyciężyła, dzięki czemu udało się te trudne momenty przetrwać. Istniejemy także dzięki Waszej ofiarności, za którą składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Chcemy się wciąż rozwijać, czego wyrazem jest nowa szata graficzna i możliwość lektury „Naszego Kręgu” bezpośrednio na stronie internetowej parafii.

Redakcja „Naszego Kręgu”

Skład redakcji zmieniał się wraz ze zmiennymi kolejami gazetki. Jak każde dzieło społeczne, „Nasz Krąg” zawsze borykał się z brakiem osób chętnych do pisania, składania, drukowania. Stan nieustannej kruchości towarzyszył „NK” przez całe 15 lat istnienia. Mimo to przetrwaliśmy, co jest ewidentnym znakiem Opatrzności, a także potwierdzeniem, że warto głosić Dobrą Nowinę za pośrednictwem gazetki parafialnej.
Obecny skład redakcyjny uformował się po ogłoszeniu parafialnym, że gazetka potrzebuje chętnych osób do współpracy. Nieocenioną pomoc duszpasterską ofiaruje nam ks. Kazimierz Kalinowski. Filip Kwiatek, górnolotnie zwany „redaktorem naczelnym”, pilnuje terminów, zbiera teksty i czuwa nad całością. Paweł Mackiewicz, Grzesiek Traczewski, Waldek Wasiewicz, Władek Kupiszewski i Wiesia Kołodziejska piszą, wyszukują tematy, doradzają. Mirek Mierzwa i Ula Lipka ostatecznie redagują i składają, a wszystko finalizuje Mirek Domański zajmujący się drukiem.
Jeśli chcesz do nas dołączyć, serdecznie zapraszamy!!!

 

Nasz Krąg nr 1/2013!